GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

Sarıfakıoğulları'dan TMO Giresun Şubesine Ziyaret

Okunma Sayısı:860Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 16 Ekim 2017 Pazartesi günü Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Giresun Şubesini ziyaret ederek, fındık alımları ile ilgili bilgi alarak incelemelerde bulundu.

Sarıfakıoğulları yaptığı inceleme ve bilgilendirmenin ardından yaptığı açıklamada, TMO’nun fındık alımlarına tüm hızıyla devam etiğini ileri tarihli olan randevuların öne çekilerek, fındık alımlarının daha da hızlandırıldığını söyledi.


 
Sarıfakıoğulları “Alım fiyatlarımız; Giresun kalite 10.50 TL/Kg – Levant kalite; 10.00 TL/Kg’dır. Bugün itibariyle 44 alım noktasında 36 bin üreticiden 60 bin ton fındık satın alınmıştır. Ürün bedeli olarak üreticilerimize 420 milyon TL ödeme yapılmıştır. Önümüzdeki hafta 180 milyon TL daha ödeme yapılacaktır. Üreticiler randevularını www.tmo.gov.tr internet adresinden ve alım noktalarından alabilirler. Önümüzdeki günler için 40 bin üreticiye, 90 bin ton fındık randevusu verilmiştir. Randevuların gerçekleşme oranı %70 civarındadır.” dedi.
 
Randevusunu öne almak isteyen üreticilerin TMO işyerleriyle irtibata geçebileceği belirten Sarıfakıoğulları, üreticilerin TMO işyerleriyle irtibata geçmesiyle alım kapasitesinde oluşacak boşlukların telafi edileceğini ve üreticilerin ürünlerinin kısa zamanda işlem göreceğini belirtti.

Sarıfakıoğulları, ayrıca üreticilerin fındık alımları konusunda her türlü bilgi ve şikâyeti Alo Ürün Hattı’na da [(0 312 416 34 10 (8 hat)] bildirebileceğini söyledi.

Eklenme Tarihi: 17-10-2017

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  Editör
Abdullah Öner MERAL
Ekrem Ünlü
Çakır AYŞA
Sinan GÜVENDİ
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com

          0 532 255 67 15                                proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 7
Dün Tekil 613
Bugün Tekil 94
Toplam Tekil 1045807