GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

Sabri Öztürk: Fındık Fiyatındaki Aşırı Düşüşleri Önledik

Okunma Sayısı:870TMO’nun Giresun’daki fındık alım yerlerini ve üreticilerini ziyaret ederek, yetkililerden bilgi alan Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk 30 Ekim 2017 salı günü konuyla ilgili bir basın bildirisi yayınladı.

Öztürk basın bildirisinde TMO’nun fındık ile ilgili çalışmaları sonucunda fındık fiyatlarında yaşanan aşırı düşüşlerin önüne geçildiğini iddia etti.

TMO’nun fındık fiyatlarını açıklamasından sonra Ordu ve Giresun’da bazı üreticiler bahçelerini keserek, bazıları da fındıklarını yakarak açıklanan fındık fiyatlarına isyan etmişti.

İki ayı aşkın bir süredir TMO nun yaptığı çalışmalarda 56 bin fındık üreticisinden 100 bin ton fındık alımı yapıldığını, 44 alım noktasında 13 bin fındık üreticisine de 45 bin ton civarında fındık alımı için de randevu verildiğini belirtin Giresun Milletvekili Sabri Öztürk ““Görüyoruz ki TMO’nun fındık ile ilgili çalışmaları sayesinde, fındık fiyatlarında yaşanan aşırı düşüşlerin önüne geçilmiştir.” dedi.

Öztürk, “Girişimlerimizin sonunda TMO ile Ticaret Borsası arasında daha önceden fındık alımlarının Fındık Lisanslı Depo eliyle alınması hakkında protokol yapılmıştı. Fındık teslim yerlerinde fındık üreticilerimizin memnuniyetini gördük.  Fındık üreticimizin hem fındıklarının sağlıklı şekilde alınması hem de Lisanslı Deponun giderek işlevsel hale gelmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Hamdolsun fındık üreticilerimize hem doğrudan gelir desteğiyle katkı sağladık hem de bu yıl fındık fiyatlarındaki aşırı düşüşlerin önüne geçtik. TMO  aracılığıyla üreticinin fındıklarını sağlıklı şekilde teslim etmesini sağladık. Paraları da inşallah bu hafta içinde ödenecek.” dedi.

Eklenme Tarihi: 31-10-2017

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  Editör
Abdullah Öner MERAL
Ekrem Ünlü
Çakır AYŞA
Sinan GÜVENDİ
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com

          0 532 255 67 15                                proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 6
Dün Tekil 613
Bugün Tekil 127
Toplam Tekil 1045840