GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

Doğankentliler Mevlid’te Buluştu

Okunma Sayısı:680Bağcılar’da kurulu bulunan Doğankent Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen mevlid programı Bağcılar Ebubekir Camii’nde gerçekleştirildi.


Doğankent siyasetçileri, bürokratları ve STK temsilcilerini bir araya getiren yaklaşık olarak 600 davetlinin katıldığı Mevlid programında Okunan Kur’an-ı Kerim ve Mevlidin ardından davetlilere yemek ikramı yapıldı.


Bağcılar Belediye Başkanı Ali Aydın, Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin, Ak Parti Doğankent İlçe Başkanı Rüşan Özden ve Ak Parti İstanbul milletvekili Hasan Turan’ın selamlama konuşması yaptığı Mevlid Programı’nı organize eden Doğankent Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasbi Sağlam yaptığı açıklamada mevlid programının 4 yıldır üyelerin katkıları ile yapıldığını derneğin sadece programı organize ettiğini belirtti.


Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Aydın yaptığı konuşmada şu anda dünyadaki müslümanların en sefil durumda olduğunu, bunun nedeninin de Kuran-ı iyi bilmemekten kaynaklandığını belirtti.


Cami salonlarında yapılan bu tür etkinliklerin çoğalmasından mutlu olduğunu belirten İstanbul Milletvekili Hasan Turan  “Birbirinizi sevin diyor kitabımız, birbirinize düşmeyin diyor. Ancak biz birbirimizi severken bile öncüller koyuyoruz. Mevlana, Hacı Bektaş Veli gibi değerlerimiz varken, Hoca Ahmet Yesevi geleneğinden gelen bir nesle sahipken birbirimizi sevmek için öncüller koymamızı doğru bulmuyorum. Bu tür programların anma programı değil daha çok anlama programı olarak yapılmasını daha çok arzu ediyorum.” dedi.


Mevlid programının ardından Doğankent STK temsilcileri ve yerel yöneticileri dernek merkezinde bir araya gelerek Doğankent ile ilgili problemleri konuştular.

Mevlid programına İstanbul milletvekili Hasan Turan, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Aydın, İyi Parti Bağcılar Kurucu Başkanı Gökhan Yiğit, Doğankent Belediye Başkanı H. Birol Tekin, Doğankent Ak Parti İlçe Başkanı Rüşan Özden, Bağcılar Giresunlular Dernek Başkanı Ziya Yılmaz, Giresun Federasyonu Başkan Yardımcısı Ali Alim, Doğankent Çevre Köyleri Derneği Başkanı Hami Kabadayı, Doymuş Köyü Derneği Başkanı Zeki Şahin, Çatalağaç Köyü Derneği Yönetim Kurulu üyesi A. Öner MERAL katıldı.

 

 

Eklenme Tarihi: 04-12-2017

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  Editör
Abdullah Öner MERAL
Ekrem Ünlü
Çakır AYŞA
Sinan GÜVENDİ
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com

          0 532 255 67 15                                proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 4
Dün Tekil 613
Bugün Tekil 104
Toplam Tekil 1045817