GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

Okul Yoksa Camilerde Kurs Açacağız

Okunma Sayısı:890Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları 10 Nisan Salı günü Doğankent ilçesini ziyaret etti.

İlk programını mahalle ve köy muhtarları ile Doğankent Veysi Akın Koloğlu Meslek Yüksek Okulu Ek Hizmet Binası Toplantı Salonunda gerçekleştiren Sarıfakıoğulları, yapılan ziyaretin halk ile kucaklaşmak ve sorunlarını dinlemek amacıyla gerçekleştirildiğini belirtti. 


Köy ve Mahalle muhtarlarının farklı konulardaki isteklerini ve şikayetlerini dinleyen Sarıfakıoğulları burada yaptığı konuşmada “Göreve geldiğimizi ilk günden itibaren bütün kamu kurum ve kuruluş yetkililerimize de ilettik, vatandaşlarımızın ne sorunu sıkıntısı varsa dinlenecek, imkânlar ölçüsünde çözüm bulacağız. Bizim varlık sebebimiz bu. Burada birlik ve beraberlik çok önemli. Bir sorunumuzun sıkıntımızın varlığı iletildiği takdirde bunu çözmek için canla başla çalışmayı biz prensip edindik. Sorunu çözebilir ya da çözemeyiz. Ama emin olun ki o sorunu kendi sorunumuz, kendi derdimiz gibi bilir ve üzerine gideriz. Hepimiz Allah rızası için vatandaşımızın derdini sorununu çözmek için her türlü insiyatifi alan, her türlü riski alan insanlarız. Bir diğer değinmek istediğim konu da okuma yazma seferberliği. Okuma yazma seferberliği konusunda talep olan her noktada kurs açıyoruz ve açacağız. Okuma yazma bilmeyenler okuma yazma öğrenmek, ellerine gazete, kitap aldıklarında okuyabilmek istiyor. Muhtarlardan isteğim, bu vatandaşlarımızı Milli Eğitim Müdürlüğümüzle buluşturalım. Eğer onlara okul müsait değilse gerekirse camilerimizde veya başka yerlerde mutlaka kurs açacağız. Cehaletle böyle savaşmak gerekir. Muhtarlarımız din görevlilerimizle bir araya gelsinler. Sürekli görüşsünler. Eğer okul varsa köylerimizde veya mahallelerimizde mutlaka okul müdürlerini ziyaret edelim. Onların bir derdi sıkıntısı var mı soralım. Onlarda sizlerle çok daha sık sizlerle hasbihâl etmek istiyordur. Böylelikle köylerimizde de mahallelerimizde de birlik ve beraberliği pekiştirmiş oluruz” dedi.


Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları muhtarlar toplantısının ardından Doğankent kaymakamlığını ziyaret ederek ilçenin sorunları ve yapılan çalışmalar hakkında Doğankent Kaymakamı Burak Yılmaz’dan bilgi aldı. Ardından yapımı devam eden 240 kişilik öğrenci yurdu inşaatına geçen Vali Sarıfakıoğulları, yetkililerden bilgi alarak inşaattın son durumunu yerinde inceledi.


Kaymakamlık ve Yurt inşaatındaki incelemelerinin ardandan Tunceli’de 1980 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen J. Üsteğmen Mehmet Alim ile 1987’de yine Tunceli’de silah kazası sonucu şehit olan J. Çavuş Mehmet Durkaya’nın ailelerini evlerinde ziyaret ederek ailelere baş sağlığı dileklerini ileten Sarıfakıoğulları buradan 2016 yılında Doğankent Yaşmaklı Barajı sahasında meydana gelen patlamada sağ ayak bileği kopan baraj görevlisi Abdurrahman Bekirefendioğlu’nu evinde ziyaret etti. Gazi ve ailesinin sıkıntılarını dinleyerek geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Sarıfakıoğulları Doğankent programını tamamladı.

Eklenme Tarihi: 12-04-2018

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  Editör
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Ekrem Ünlü
Çakır AYŞA
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com

          0 532 255 67 15                                proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 8
Dün Tekil 480
Bugün Tekil 410
Toplam Tekil 1112336