GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

BURSA’DAKİ KUZANLILAR “KUZAN EZGİLERİ” PROGRAMI İLE BULUŞUYOR

Okunma Sayısı:745Bursa’da yaşayan Söğüzağzı (Kuzan) Köyü mensuplarının kurduğu Bursa Giresun Doğankent Söğütağzı Köyü Derneği yaptığı farklı dernekçilik ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Kuruluşundan sonra kısa bir sürede önemli etkinlikler yapan dernek yönetimi yeni açılan dernek merkezinde üyeleri ile bir araya gelerek Anadolu Türkmen köylerinin bir geleneği olan Köy Kahvesi (Köy odası) geleneğini devam ettiriyor.

Şadıhaber’e konuşan Söğütağzı Köyü Derneği Kurucu Başkanı ve yeni yönetimde medya ve tanıtımdan sorumlu başkan yardımcısı Serkan Şengül, “Bursada yaşayan köylülerimiz, üyelerimiz ve Harşıtlı hemşehrilerimizle Perşembe ve pazar akşamları bir araya gelebileceğimiz Kuzan Ezgileri adı altında bir program düzenliyoruz. Programın içeriğinde köyümüzün meselelerinin yanında Harşıt’ın meselelerini konuşacağız. Yok olmaya yüz tutan yöresel ezgilerimizin yaşatılması için birlikte şarkılar türküler söyleyeceğiz. Bu ezgilerimizin hafızalardaki yerini korurken gençlerimize de aktarılmasına çalışacağız. Elbette yöresel ezgilerimiz yanında Anadolu ezgilerinden de örnekler olacak.” dedi.


Yönetim kurulu adına Kuzan Ezgileri Programını tertipleyen ve yaptıkları ilk programa katılımın yoğun olduğunu belirten Şengül, “Programıza katılan köylülerimiz ve hemşehrilerimize, bağlama üstadımız müzik öğretmeni Naci Özbay, Kemençe sanatçımız Erdal Topkara, söyledikleri türkülerle gecemize renk katan Sedat Sözügeçer ve Selçuk Sönmez’e Kuzan Ezgileri programımıza kattıklarından dolayı yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum. Bursa’da yaşayan köylülerimizi ve Harşıtlı dostlarımızı her perşembe ve pazar akşamı yapacağımız Kuzan Ezgileri programına davet ediyorum.” dedi.

 

Eklenme Tarihi: 29-11-2018

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  
      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com
0 532 255 67 15


Editör
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Çakır AYŞA
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR
proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 3
Dün Tekil 383
Bugün Tekil 122
Toplam Tekil 1227003