GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

Dernek Başkanlığından Muhtar Adaylığına

Okunma Sayısı:552Yakup Kabadayı,  31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Doğankent Doymuş Köyü’ne Muhtar adaylığını açıkladı.

Uzun yıllar İstanbul’un Beykoz ilçesinde ikamet eden ve İski’den emekli olan Kabadayı Doğankent ve Çevre Köyleri Derneği’nin kurulma çalışmalarında bulunarak 3 dönem dernek başkanlığı, 1 dönem de Doymuş Köyü derneği başkanlığı görevinde bulundu. Başkanlığı döneminde kurduğu folklor ekibi ve yaptığı geceler ile adını duyuran Kabadayı, milliyetçiliği ve hemşehri canlısı olmasıyla “Giresunluların Yakup Abisi” olarak tanındı.

Emekli olduktan sonra İstanbul’da Otobüs yazıhaneciliği de yapan Kabadayı 2010 yılında taşındığı  Doğankent’te otobüs yazıhaneciliği yapmaya devam ediyor.

Muhtar adaylığı ile ilgili Şadıhaber’e açıklamalarda bulunan Kabadayı, “2014 yerel seçimlerinden sonra 2019 yerel seçimlerinde Muhtar adayı olduğumu ilan ettim. Uzun yıllar gurbette yaşamama rağmen memleketimden bağlarımı hiç koparmadım. Gurbette gelen köylülerim ve hemşehrilerime her zaman destek ve yardımcı olmaya çaba harcadım. 3 dönem ilçe derneği, 1 dönemde köy derneğimizin başkanlığını yürüttüm. Dernekçilikten ve gurbet yaşamından edindiğim tecrübelerle yeniden dönüp yaşamaya başladığım memleketime hizmet etme çabası içinde olacağım. Doymuş Köyü için bir şeyler yapma arzusundayım. Bu amaçla köylülerimden destek bekliyorum. Çıktığım bu yolun hem kendim hem de köylülerim için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Eklenme Tarihi: 22-02-2019

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  
      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com
0 532 255 67 15


Editör
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Çakır AYŞA
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR
proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 2
Dün Tekil 566
Bugün Tekil 453
Toplam Tekil 1168126