GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

MHP’li Vekile Harşıt Halkından Tepki

Okunma Sayısı:590Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Kamil Aydın partisi tarafından düzenlenen bir dizi etkinliğe katılmak için geldiği Giresun’da Doğankent ilçesini ziyaret etti.

MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal’ın da hazır bulunduğu  ziyaret sırasında  önce Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin’i makamında ziyaret eden Aydın, belediye ziyaretinin ardından partililer ve vatandaşlarla selamlaştıktan sonra bir çay ocağında Harşıtlılar ile sohbet etti.

Burada yaptığı konuşmada Cumhur İttifakının neden kurulduğunu anlatan Aydın’ın CHP’lilerin Atatürk’ün adını kullanarak terör örgütleriyle işbirliği yaptığını, İyi Parti’nin de bu terör odaklarını destekleyen partiler arasında olduğunu, bu partilere oy verenlerin PKK ve PYD gibi şer odaklarıyla birlikte olduklarını söylemesi üzerine Harşıt esnaflarından Ekrem Ünlü ayağa kalkarak “Siz asıl haini kendi içinizde arayın” deyip çay ocağını terk etmesi üzerine sohbete katılan Harşıtlıların bir kısmı da çay ocağından ayrıldı.

Ekrem Ünlü, konu ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yayınladı. Ünlü, “İlçemizi ziyaret eden MHP Genel başkan yardımcısı Pr. Dr. Kamil Aydın kibar bir şekilde MHP Adayı Sayın Haşim Birol Tekin’e destek isteyeceğine, Cumhur ittifakına destek vermeyen halkımıza hakaretler yağdırdı. O anda çay ocağına baktım. İçeride şer odaklarına destek verecek memleketine ihanet edecek bir tek kişi göremedim. Sayın vekilimize yanıldığını asıl yanılgı içerisinde olanın kendilerinin olduğunu, milliyetçiliği ayaklar altına alan, Oslo görüşmelerini yapan, İmralı’ya heyetler gönderip görüştüren, Habur sınır kapısına çadır mahkemeler kurdurup dağdan inen teröristleri 6-7 dakikada aklatan, Diyarbakır’da teröristlerle megri megri diye türküler söyleyen, PYD’lileri Türkiye’den zafer işaretleri yaparak geçirten senin genel başkanının bile bir zamanlar ihanetle itham ettiği bir düşünceyle ittifak kurmak normal, Cumhur ittifakını dışında bir yere oy vermek mi terör destekçiliği? diye sormak istedim. Fakat gelen misafir olduğundan saygısızlık olur diye bir şey söylemedim. Oturduğum yerden kalktım ve hızlı adımlarla dışarı çıktım. Benim peşimden bu sözleri içine sindiremeyen bazı insanlarda orayı terk etti. Sayın vekilde konuşmasını bitirdi. Ben bir Doğankent’li olarak, Ruslara karşı 16 ay direnip Rusları Harşıt çayının batısına geçirmemiş bir bölgenin evladı olarak, Üç kıtada savaşlarda yüzlerce şehit vermiş bir yörenin çocuğu olarak sayın vekilin o sözlerini kınıyorum. Bizler hangi partiye oy verirsek verelim ister cumhur ittifakı olsun, ister millet ittifakı olsun ister başka bir parti olsun. Asla vatanımıza ihanet etmeyiz.” dedi.

Eklenme Tarihi: 01-03-2019

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  
      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com
0 532 255 67 15


Editör
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Çakır AYŞA
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR
proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 3
Dün Tekil 566
Bugün Tekil 453
Toplam Tekil 1168126