GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

Çatalağaç Köyü Derneği 5. Yaşını Kutluyor

Okunma Sayısı:528İstanbul’da 31 Mart 2014 tarihinde kurulan ve kurulduğu günden itibaren Doğankent’in tanıtımı için önemli çalışmalar yürüten Çatalağaç Köyü Derneği 5. yaşını kutluyor.

Dernek yönetim kurulu resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada “Kültürümüzü Yaşatmak İçin Çıktık Yola ” sloganıyla, 31 Mart 2014 tarihinde İstanbul’da kurulan derneğimiz, 31 Mart 2019 tarihinde 5. yaşını dolduruyor. Çatalağaç Köyü Derneği Yönetim Kurulu olarak, derneğimizin kuruluş yıl dönümünü eğlence düzenleyerek kutlama kararı aldık. Kuruluş tarihinin yerel seçim tarihine denk gelmesi dolayısıyla, kutlamayı 16 Mart 2019 Cumartesi Günü ,19:00-23:00 saatleri arasında gerçekleştirme kararı aldık. Tüm üye ve köylülerimize, uzak yakın tüm dost ve akrabalarımıza duyurulur.” dedi.

Çatalağaç Köyü Derneği'nde Kurucu başkanlık ve iki yıl başkanlık görevini yürüten Yunis Meral’in Giresun’a yerleşme kararı almasının ardından Orhan Şen başkanlık görevini devralmıştı.

Çatalağaç Köyü Halk Oyunları ekibi ile Feshane ve Yenikapı’da yapılan Giresun Tanıtım Günleri’nin vazgeçilmezleri arasında giren Çatalağaç Köyü Derneği, Yenikapı’da yapılan 11. Giresun Tanıtım Günleri’nin Doğankent standının sorumluluğunu üstlenmiş, yaptığı görsel çalışmalar ve sunumlarla birçok siyasetçi ve bürokratın takdirini almıştı.

Doğankent’in tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtımı için önemli görevler üstlenen Çatalağaç Köyü Derneği Harşıt Federasyonunun kurulmasına da öncülük eden dernekler arasındaydı.


Eklenme Tarihi: 04-03-2019

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  
      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com
0 532 255 67 15


Editör
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Çakır AYŞA
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR
proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 4
Dün Tekil 566
Bugün Tekil 449
Toplam Tekil 1168122