GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇ



Corner left
Corner right

Giresun Federasyonuna Ayar mı Çekiliyor

Okunma Sayısı:498



3 yıldır Giresun Federasyonu Kadın Kolları başkanlığı görevini yürüten Suna Özbayram sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bu görevinden istifa ettiğini duyurdu.

16 Mart Cumartesi günü tüm engel olma çabalarına rağmen yazılı ya da sözlü olarak bir basın açıklaması yapacağını belirten Özbayram’ın sosyal medya hesabından paylaştığı istifa açıklamasından başlıklar:

Birilerinin Kral Çıplak Demesi Lazım

İstifa kararının yapılan yanlışa, adaletten ve hakkaniyetten uzak bir şekilde siyasi gücüyle birilerinin sürekli bir dizayn ve ayar çekme çabasına olan duruşu ve tavrından kaynaklandığını belirten Özbayram “Birilerinin hiç korkmadan ‘Kral Çıplak’ demesi lazım bu toplumda artık” dedi.

STK’lar Siyaset Üstü Olamıyor

4. Olağan Kongre öncesinde yönetimde yer almama kararı olmasına rağmen, birçok başkan ve arkadaşının devam etmesi yönündeki ricalarına istinaden bu kararını biraz geciktirdiğini belirten Suna Özbayram “Dokuz senelik Giresun Federasyonu çatısı altında Yönetim Kurulu Üyeliği ve son üç yılda da şahsıma verilen Kadın Kolları Başkanlığı gibi oldukça sorumluluk isteyen görevimi bu zamana kadar hiçbir kurum, kuruluş ve siyasi bir partiye sempatik görünmek, takdir beklemek gibi bir derdim olmadan, en iyi şekilde memleketimizin tanınırlığı, bilinirliği adına birlik ve beraberliği sağlayabilmek için kimseyi ayrıştırmadan, ötelemeden, ilkeli bir duruşla temsil edebilme gayretinde bulundum. Yıllarca STK’ların partiler üstü olması gerektiğine olan inancımla bu zamana kadar vermiş olduğum mücadeleme son veriyorum, bunun artık mümkün olmadığını gördüm.” dedi.

“Bazı” Yöneticilere Teşekkür Etti

Yeni Kongre döneminden sonra tekrar kendisine verilen Kadın Kolları Başkanlığı görevinden, 09.03.2019 Tarihi itibariyle “gördüğüm lüzum üzere’’ kendi, iradem ve kararımla bundan sonraki dönem de devam etmeme ve bırakma kararımı kamuoyuna bildirmek isterim diyen Özbayram “Başta Genel Başkanımız çok kıymetli Mehmet Kuğu’ya ve Yönetim Kurulu Üyelerimizden özellikle bazılarına görevim sırasında vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. On iki yıllık STK hayatımı kişisel bir eğitim dönemi olarak nitelendirdiğim için, bana çok şey kattığı ve tecrübe kazandırdığı kesin... Verdiğim maddi ve manevi emeğin, mücadelenin, her terin damlası ve maddi her kuruşum da helal olsun... İyi ki yürümüşüm dediğim bu yolun her adımını severek ve isteyerek yürüdüm.” dedi.

Her Zaman Memleketimizin Hizmetindeyim

Özellikle Kadın Kollarındaki arkadaşlarına emek, gayret ve yol arkadaşlıkları için ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirten Özbayram “İyi, güzel, acı, tatlı günlerimiz olmuştur. Kimseyi kırmamak için çok gayret ettim. Umarım başarılı olmuşumdur. Şahsım, her zaman elimden geldiğince yine memleketimiz ve hemşehrilerimizle bir ablanız, kardeşiniz ve bacınız olarak yanınızda olma gayretinde olacaktır” dedi.

Giresun Federasyonuna Ayar mı Çekiliyor

Siyasi gücüyle birilerinin sürekli Giresun Federasyonu’na dizayn ve ayar çekme çabasında olan siyasetçinin kim olduğu federasyon ve sivil toplum kuruluşları arasında merak konusu oldu. Suna Özbayram’ın Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar’ın “İstifalar Sonrası İlk Değerlendirmeler” başlıklı haberinde İstanbul Milletvekili ve Federasyon Onursal başkanı Hasan Turan’ın “İstifa açıklamaları hakkında konuşmam doğru olmaz.” açıklamasına “Sayın vekilimiz neden açıklama yapmam doğru olmaz demiş acaba. Ben yaptırdım demesi çok yürekli ve yaptıklarının arkasında durduğunu gösterirdi. Ah şu siyaset.” yorumunu yapması siyasi gücüyle fedarasyona ayar çeken siyasetçinin kurucu başkan olduğunu iddia ettiği yorumuna neden oldu.

 

Abdullah Öner MERAL

Girmep

Eklenme Tarihi: 13-03-2019

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)



  




      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com
0 532 255 67 15


Editör
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Çakır AYŞA
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR




proje3

      ŞADI MENÜ



         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 2
Dün Tekil 566
Bugün Tekil 453
Toplam Tekil 1168126