GİRESUN/DOĞANKENT/ŞADI KÖYÜCorner left
Corner right

Saygıdeğer halkımıza

Okunma Sayısı:293


YAZARLAR - Ekrem Ünlü
Eklenme Tarihi:2019-03-14 14:01:17


Ekrem Ünlü

Bizler Doğankentliler olarak;

– Nerede yaşıyoruz?

– Nasıl bir diyarda yaşıyoruz?

– Yaşadığımız bölgenin coğrafi konumu ve tarihteki yeri ne?

– Nasıl bir neslin evlatlarıyız?

– Bize bu güzel beldeyi bırakıp giden atalarımıza karşı sorumluluklarımız varsa bu sorumluluklarımızı yerine getirebiliyor muyuz?

Harşıt deyince aklımıza;

– Orta Asya’dan kalkıp karlı dağları aşarak bu vadiye gelmiş ve bu vadiyi yurt tutmuş atalarımız olan Çepni Türkleri geliyor akla.

–1915-1918 Osmanlı Rus savaşları ve bu savaşlarda yiğitçe direnen, Rusları ve onun maşası olmuş Ermeni ve Rumları Harşıt çayından batı tarafa geçirmemiş yöre halkı geliyor akla.

Bizler, böyle destansı bir miras yaratmış ataların torunlarıyız. Yaşadığımız bu topraklar belki de dünyanın en güzel yerlerinden birisi.

Bizler de Doğankent halkı olarak bu yöreye sahip çıkmalıyız.

İlçemiz hızla kan kaybediyor; hepimizin bildiği gibi Köy Hizmetleri, Tarım kredi, Telekom buradan ayrıldı, TEK santralı özelleştirilip belli tekellere devredildi. Maliyenin de kapatılacağı söyleniyor. Son yıllarda ilçemiz ve köylerinden dışarı giden nüfusun 1500-1600 civarında olduğu söyleniyor. Bu gidişatla büyük bir ihtimalle kısa zaman sonra belde oluruz.

Bu kötü gidişata dur demek, bu beldeye olan borcumuzu ödemek için,

31.03.2019 tarihinde bir seçim var. Bu seçimde ilçemizi 5 yıl yönetecek belediye başkanını seçeceğiz. Bu seçimde parti, akrabalık, çıkar ilişkileri gibi kavramları bir kenara bırakıp, ilçemize can verecek, istihdam sağlayacak, gerçekten bu ilçenin kaderini değiştirecek bir başkan seçmeliyiz.

Bu kötü gidişata dur diyecek, ilçemizden göç hareketlerini durduracak, gerekli istihdamı yaratıp bizlere sahip çıkacak, dışarı gitmiş kardeşlerimizi ilçemize geri döndürecek projeler üreten bir belediye başkanı seçmeliyiz.

Şu anda adaylarımızı takip ediyoruz, eski başkanlar neler yaptıklarını, AKP adayı da ilçe başkanı iken yaptıklarını yazıp çiziyorlar.

İlçemize yapılan bazı hizmetleri “ben yaptırdım” söylemleriyle her şeye sahip çıkıyorlar. Doğankent’te iş yapan şirketlerin yaptırdıklarını “biri diyor ben yaptırdım, diğeri diyor ben yaptırdım”, yapan firmanın adı bile anılmıyor.

Şimdi konumuz bu değil, kim bu ilçeye bir hizmet yapmışsa Allah ondan razı olsun.

Saygıdeğer kardeşlerim, değerli Doğankentliler,

Adayların programlarını okuyalım. Kim bu ilçeden göçü durdurur, kim bu ilçede istihdam yaratır, kim halkımızı iş kur kapılarından kurtarıp kendi ayağının üstünde duracak istihdamı sağlar buna bakalım ve oylarımızı buna göre verelim. İlçemizi belde yapacak adaylara değil, çehresini değiştirip herkesin imrenerek baktığı bir yer haline getirecek adaya oy verelim.

İlçemizde turizmi canlandıracak, gelen memurların Tirebolu’ya gitmek zorunda olmadığı bir yer haline getirecek adaya oy verelim. Gerçekten Doğankent’e sevdalı, bu ilçe için çalışmayı ibadet sayacak, bizimle gülüp bizimle ağlayacak bir adaya oy verelim.

Belediye başkanlıkları gelip geçicidir. Kalıcı olan Doğankent’tir. Doğankentliler olarak bizim başka yaşayacağımız bir yurdumuz yuvamız yok. Bizim yurdumuz da, yuvamız da Doğankent.

Tarihi ile doğası ile coğrafi yapısı ile iyi ki Doğankentliyim dediğim bu yerde yaşamaktan onur duyuyorum.

Bu ilçede yaşayan kardeşlerimle de onur duyuyorum ve inanıyorum ki her türlü akrabalık, partizanlık, çıkar ilişkilerini bir kenara bırakıp, ilçemize layık olan başkanı seçeriz.

Allah’ım bizlere en hayırlısını, en dürüstünü ve ilçemize hizmet etmeyi ibadet sayacak birisini seçmeyi nasip eylesin. Başkanlığı da bu ideallere inanan birisine nasip etsin.

 

Saygılarımla.

14.03.2019

Eklenme Tarihi: 14-03-2019

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

Yazarın diğer yazılarını görmek için seçin.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  
      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com
0 532 255 67 15


Editör
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Çakır AYŞA
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR
proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 6
Dün Tekil 566
Bugün Tekil 449
Toplam Tekil 1168122